کاهش فوتی‌ها به دلیل واکسیناسیون سالمندان

به گزارش واکسن آنلاین، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران از افزایش ۳.۳ درصدی مراجعه سرپایی این بیماران در هفته چهارم خرداد ماه در استان تهران خبر داد.

دکتر علیرضا زالی در تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا ویروس گفت: هم‌اکنون استان تهران به جز سه شهرستان ملارد، شهرقدس و بهارستان که زرد هستند، سایر نقاط استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران افزود: از اوایل هفته سوم خرداد فرآیند کاهش نزولی بیماری متوقف و سرعت کاهش کُندتر شده است.

وی بیان کرد: از هفته سوم خرداد شاهد افزایش ۳.۳ درصدی مراجعان سرپایی هستیم و کماکان میزان بستری در استان تهران سیر ثابتی را دارد به شکلی که ۸۷۴۷ بیمار به صورت سرپایی به بخش بهداشت مراجعه کردند و ۷۱۹ بیمار در بیمارستان‌ها بستری شدند که از این تعداد ۱۶۲ نفر در بخش ویژه بستری شدند.

دکتر زالی گفت: به صورت کلی تعداد کل بستری‌ها در استان تهران ۴۱۹۲ بیمار است که از این تعداد ۱۱۵۲ بیمار در بخش ویژه بستری هستند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران ادامه داد: در نقطه مقابل ۶۵۴ بیمار ترخیص شده‌اند که تعداد آنها کمتر از بستری‌هاست. تهران جزو پنج استان برتر از نظر جمعیت سالمندان است بنابراین پوشش واکسیناسیون سالمندان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

دکتر زالی بیان کرد: در هفته سوم خرداد در گروه سنی ۷۰ سال آمار‌ها کاهش پیدا کرده که می‌توان پیش بینی کرد اثربخشی واکسیناسیون اتفاق افتاده است و درخواست ما از معاونت بهداشت در اختیار قرار دادن تعداد لازم واکسن برای انجام واکسیناسیون است تا گروه سنی بالای ۷۰ سال را دُز دوم تزریق کنیم و کسانی که به هر دلیلی جا مانده‌اند در اولویت قرار گیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا