رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اعلام کرد؛ تولید ماهانه ۵۰ میلیون واکسن «برکت» تا ۲ ماه دیگر

به گزارش واکسن آ‌نلاین، پیام طبرسی گفت: مشکلی در خصوص واکسن برکت وجود ندارد و تا شهریور امسال با راه اندازی خط تولید اصلی به تولید ۵۰ میلیون در ماه خواهد رسید.

دکتر پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در مورد واکسیناسیون و کرونا با برنامه «صبح و گفتگو» به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

دکتر طبرسی ضمن اشاره به واکسن‌های جدید وارداتی برای دور دوم بیان کرد: واکسن‌های ایرانی مجوز اضطراری گرفته و خوشبختانه عارضه خاصی ندارد و در فاز سوم کارایی آنها مشخص می‌شود.

وی واکسیناسیون ایرانی را برای کسانی که در اولویت واکسیناسیون نیستند گزینه مناسبی دانست و تشریح کرد: واکسن پاستور در کوبا و ایران نتایج خوبی داشته و با توجه به کمرنگ شدن تحریم‌ها، واکسن‌های خارجی نیز به راحتی وارد می‌شود.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری ضمن توصیه به دولت برای برنامه‌ریزی در حوزه کرونا و واکسیناسیون خاطرنشان کرد: کار دائم، تکراری و پر عارضه تأثیر بدی روی کادر درمان گذاشته و امیدوارم با تمهیدات مناسب به زودی شاهد حل مشکل باشیم.

طبرسی با بیان اینکه زیرساخت کارخانه واکسن برکت آماده است تصریح کرد: مشکلی در خصوص واکسن برکت وجود ندارد و تا شهریور امسال با راه اندازی خط تولید اصلی به تولید ۵۰ میلیون در ماه خواهد رسید و حتی برای تولید واکسن‌های دیگر، مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه واکسیناسیون یک اولویت است خاطرنشان کرد: تا زمانی که واکسیناسیون عمومی انجام نشده، رعایت نکات بهداشتی همچنان اهمیت دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا