رئیس ستاد اجرایی فرمان امام: تا پایان پاییز برای کل ایران واکسن کرونا تولید می‌کنیم

به گزارش واکسن آنلاین، محمد مخبر‌دزفولی در حاشیه بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از شرکت تولید واکسن کوو ایران برکت با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از ابتدای شیوع کرونا وارد با تولید ماسک و دیگر اقلام مورد نیاز کشور در شرایط تحریمی وارد میدان شد، اظهار داشت: در تولید واکسن کار بسیار جدی و فنی زیادی انجام شد.

وی افزود: ظرفیت‌های نخبه کشور برای تولید واکسن به کار گرفته شد و از ۶ مسیر کار تولید واکسن را با حمایت از نخبگان دنبال کردیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با بیان اینکه همه مسیرها تولیدی که برای واکسن دنبال شد در حال حاضر به کشت انسانی رسیده است، بیان کرد: تمام تست‌های انسانی واکسن کرونا داخلی انجام شده ‌و این واکسن‌های تولید داخل از مزیت‌های بالایی به نسبت دیگر واکسن‌های تولید شده برخوردار است.

وی با بیان اینکه به نظرمن ما می‌توانیم تا پایان پاییز کشور را کاملا از لحاظ واکسن تامین کنیم ، ادامه داد: این واکسن با قابلیت‌هایی که دارد می تواند به کشورهای همسایه که متقاضی هستند صادر شود.

مخبر با بیان اینکه تا موقعی که تمام مردم کشور از نظر تزریق واکسن تمام نکرده‌ایم، حتی یک واکسن صادر نمی‌شود، ادامه داد: در مورد این موضوع مصمم هستیم و به هیچ وجه اجازه چنین کاری داده نمی‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با اشاره به اینکه در توزیع واکسن هیچ دخالتی نداریم، بیان کرد: هدف ما فقط تولید و رفع نیازمند داخل است و در این زمینه تمام تلاش خود را انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه طی دو الی سه ماه آینده هر واکسنی که مورد نیاز باشد در بازار داخلی برای مصرف وجود خواهد داشت ، بیان کرد: واکسن‌های تولید داخلی با تنوع مختلف در اختیار مردم قرار می گیرد و برخی از واکسن‌ها با درصد بالایی از لحاطظ تاثیر گذاری در کشور تولید می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا