سرپرست سازمان امور دانشجویان: دانشجویان در شهر محل سکونت خود واکسن کرونا دریافت می‎‌کنند

به گزارش واکسن آنلاین، سرپرست سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه دانشجویان در محل سکونت خود واکسن کرونا دریافت می کنند، گفت: ملاک اولویت تزریق واکسن به دانشجویان، مقطع تحصیلی و سال ورود است و دانشجویانی که واکسن دریافت کنند در خوابگاه اسکان می یابند.

غلامرضا غفاری درباره نحوه واکسیناسیون دانشجویان افزود: اولویت تزریق واکسن به دانشجویان تحصیلات تکمیلی است که بر اساس سال ورود به دانشگاه واکسن دریافت می کنند؛ چرا که به احتمال زیاد در این مقاطع دروس عملی و کارگاهی باقی مانده دارند و برای دانش آموختگی باید در دانشگاه حاضر شوند.

سرپرست سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه بعد از دانشجویان تحصیلات تکمیلی به تدریج سایر دانشجویان در لیست قرار می گیرند، تاکید کرد: نزدیک به سه و نیم میلیون دانشجو داریم که به طور طبیعی همه آنها در شهریور ماه نمی توانند واکسن دریافت کنند، بنابراین برنامه آموزش همچنان حالت ترکیبی خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به تشکیل کارگروه آغاز سال تحصیلی مهرماه ۱۴۰۰، گفت: ایرانی یا خارجی بودن واکسن را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین می کند. وزارت علوم در تلاش است دانشجویان در محل سکونت شان از طریق واحدهایی که در دانشگاه مستقر می شوند یا مراکز درمانی شهر محل زندگی شان واکسن را دریافت کنند.

غفاری با بیان اینکه هیچ اولویتی برای تزریق واکسن به دانشجویان دانشگاه های دولتی و غیردولتی در نظر گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: از این بابت هیچ فرقی بین دانشجویان وجود ندارد و ملاک تزریق واکسن، مقطع تحصیلی و سال ورود دانشجویان است.

این مسوول وزارت علوم درباره زمان شروع واکسیناسیون یادآور شد: واکسیناسیون اعضای هیأت علمی و کارکنان از تیرماه و تزریق واکسن به دانشجویان از اواخر مردادماه یا اوایل شهریورماه آغاز می شود.

سرپرست سازمان امور دانشجویان همچنین درباره فعالیت خوابگاه ها از مهر ۱۴۰۰، اظهار داشت: خوابگاه ها با توجه به حجم دانشجویانی که وارد دانشگاه می شوند، در حال برنامه ریزی برای اسکان آنها هستند و هنوز برای مدیریت این موضوع فرصت باقی مانده است. البته شرایط اسکان دانشجویان به حجم واکسیناسیون های انجام شده بستگی دارد. دانشجویانی که واکسن زده اند در خوابگاه ها مستقر می شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا