وزیر دفاع اعلام کرد؛ واکسن فخرا در مرحله دوم تست بالینی

به گزارش واکسن آنلاین، وزیر دفاع گفت: واکسن فخرا با یاد و نام شهید فخری زاده در مرحله دوم تست بالینی است و امیدواریم در کمتر از یک ماه آینده این مرحله به اتمام برسد.

امیر حاتمی در حاشیه آیین اعطای نشان “شفاء” و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و کارکنان فعال نیرو‌های مسلح در حوزه پیشگیری از ویروس کرونا؛ در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مبنی بر اینکه آیا تاکنون به بیماری ویروس کرونا مبتلا شده اید، گفت: مبتلا شده ام و در همان اوایل یک تست مثبت داشتم، ولی خدا را شکر خیلی زود رفع شد.

امیر حاتمی افزود: هنوز واکسن نزده ام.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: کادر درمان بیمارستان‌های وزارت دفاع با تمام توان از روز اول برای درمان بیماران کرونایی پای کار بودند.

امیر حاتمی در ادامه افزود: روز‌هایی بود که بیش از ۷۵ درصد ظرفیت بیمارستان‌ها به ویژه بیمارستان شهید چمران به بیماران کرونایی اختصاص داده شد و در حال حاضر نیز این چنین است.

وی ادامه داد: حدود ۱۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان حضور داشتند و کادر درمان این بیمارستان اولین شهید پزشک را تقدیم کردند. شهید دکتر فتح آبادی که برای روح مطهر ایشان از خداوند تعالی آرزو می‌کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی گفت: بیمارستان‌ها و بقیه بخش‌های وزارت دفاع هم برای تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده از ابتدا تلاش کردند بعد‌ها بخش‌های دیگر وزارت دفاع برای تامین کیت مورد نیاز تلاش کردند و امروز هم واکسن فخرا با یاد و نام شهید فخری زاده در فاز (بخش) دوم بالینی نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا