دبیرکل سازمان ملل متحد: راه طولانی برای توزیع برابر واکسن کرونا وجود دارد

به گزارش واکسن آنلاین، دبیر کل سازمان ملل در نشست خبری مشترک با نخست وزیر بلژیک گفت برای دسترسی برابر همه کشور‌ها به واکسن کرونا هنوز راه طولانی وجود دارد.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در نشست خبری مشترک با الکساندر دی کرو نخست وزیر بلژیک گفت برای دسترسی برابر همه کشور‌ها به واکسن کرونا هنوز راه طولانی وجود دارد.

به گزارش آسوشیتد پرس، گوترش در این نشست خبری گفت من فکر می‌کنم هیچ چند جانبه گرایی موثر و انحصاری و همچنین همکاری بین المللی فزاینده وجود نخواهد داشت مگر با وجود اروپایی قدرتمند و متحد. در واقع باوجود اتحادیه اروپایی که قدرتمند و متحد باشد.

علاوه بر این اروپا نقش اساسی در زمینه تغییرات آب و هوایی ایفا می‌کند، زیرا اتحادیه اروپا نخست عامل بزرگ آلایندگی است که برنامه کاهش انتشار آلاینده‌ها را به منظور به صفر رساندن انتشار گاز‌های گلخانه‌ای تا سال ۲۰۵۰ تصویب کرده است. پس از اروپا ما می‌بینیم که کره، ژاپن، کانادا و آمریکا و حتی چین که چشم انداز کاهش انتشار آلاینده‌ها در سال‌های پیش از ۲۰۰ را تصویب کردند. اروپا در این میان نقش پیشرو دارد و این نقش حیاتی است.
گوترش گفت حالا من می‌خواهم اروپا همچنین قادر باشد جهان توسعه یافته را بسیج کند تا تحقق تعهدات توافق پاریس در حوزه مالی و مصوبات هم تضمین شود.

گوترش در مورد واکسن کرونا گفت من تاکید می‌کنم اروپا همواره در‌ها را به روی صادرات باز می‌گذارد. به علاوه باید گفت اروپا مهمترین شریک ساز و کار کوواکس است. اما واقعیت آن است که ما به ۱۱ میلیارد دوز واکسن نیاز داریم و باید کار بیشتری انجام دهیم. کار بیشتر نیز به معنای بسیج همه کشور‌هایی است که ظرفیت تولید واکسن دارند و همچنین کشور‌هایی که با اعطای مجوز و فنآوری‌های لازم توانایی تولید را دارند تا به این ترتیب ظرفیت تولید افزایش یابد و توزیع برابر واکسن تضمین شود. من فکر می‌کنم در این زمینه راه طولانی برای پیمودن وجود دارد. من فکر می‌کنم این راه بدون سرپرستی و هدایت اروپا قابل پیمایش نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا