توصیه سازمان جهانی بهداشت درباره واکسن یادآور کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، در سند سازمان جهانی بهداشت آمده است، افراد با آسیب پذیری بالا، سالانه یک دوز یادآور و افراد دیگر هر دو سال یک بار، یک دوز یادآور باید تزریق کنند.

سازمان جهانی بهداشت روز پنج شنبه در سندی داخلی پیش بینی کرد افرادی که بیشتر از دیگران نسبت به کرونا آسیب پذیر هستند نظیر افراد مسن، نیاز خواهند داشت سالانه یک دوز یادآور از واکسن کرونا را تزریق کنند.

این تخمین را در گزارشی درج کرده اند که قرار است روز پنج شنبه در نشست هیات مدیره شرکت گاوی (Gavi) که پیشرو طرح کوواکس است بررسی شود.

شرکت‌های واکسن سازی مدرنا، فایزر و بیو ان تک نیز اعلام کرده اند مردم جهان برای حفظ سطوح بالای مصونیت در برابر کرونا نیاز دارند به زودی دوز یادآوری از این واکسن را تزریق کنند.

در سند سازمان جهانی بهداشت آمده است افراد با آسیب پذیری بالا، سالانه یک دوز یادآور و افراد دیگر هر دو سال یک بار، یک دوز یادآور باید تزریق کنند و در بدترین حالت، باید همه افراد سالی یک بار دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند.

این سند درباره نحوه دستیابی به این ارقام مسکوت است، اما نشان می‌دهد جهش ویروس کرونا و پیدایش سویه‌های جدید از آن کماکان ادامه خواهد یافت و واکسن‌ها باید دائما به روز شوند تا بتوانند مقابل تهدید کرونا مقاومت کنند. این نهاد سازمان ملل از اظهارنظر درباره محتوای این سند داخلی امتناع کرد.

این سند که به تاریخ ۸ ژوئن منتشر شده هنوز هم در حال بازبینی است. در این سند آمده است بر اساس تخمین پایه ای، ۱۲ میلیارد دوز واکسن کرونا در سال آینده در سراسر جهان تولید خواهد شد.

در این سند به عواملی، چون مشکلات تولید، مسائل تصویب قانونی و نیز گذار از برخی فناوری‌های تولید واکسن به عنوان موانع تولید آن در سال آینده میلادی اشاره شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا