اذعان سی ان ان؛ افزایش موارد التهاب قلب در میان دریافت کنندگان واکسن آمریکایی کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد؛ تزریق واکسن‌های مدرنا و فایزر ، خطر ابتلاء به التهاب عضلات قلب و آماس حاد یا مزمن کیسهٔ غشایی دربرگیرندهٔ قلب را افزایش می دهد.

سی ان ان گزارش داد؛ سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد: تزریق واکسن‌های مدرنا و فایزر برای پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا، خطر ابتلاء به میوکاردیت (التهاب عضلات قلب) و پریکاردیت (آماس حاد یا مزمن کیسهٔ غشایی دربرگیرندهٔ قلب) را به همراه دارند.

پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد: این هشدار یادآوری می‌کند گزارشهایی مربوط به عوارض جانبی پس از واکسیناسیون – به ویژه پس از دز دوم – افزایش خطر هر دو نوع التهاب قلب را نشان می‌دهند.

اوایل این هفته، مشاوران واکسن در “مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا” شنیدند سازمان غذا و دارو پس از تزریق ۳۰۰ میلیون دز از این دو واکسن، حدود ۱۲۰۰ گزارش از چنین التهاب‌های قلبی دریافت کرده است.
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا حدود ۳۰۰ مورد از این موارد را تأیید کرده است که بسیاری از آن‌ها در میان جوانان بوده است.
دکتر متیو استر متخصص قلب مدعی است بیماران به سرعت بهبود می‌یابند.

سازمان غذا و دارو به دریافت کنندگان واکسن توصیه می‌کند در صورت مشاهده “درد در قفسه سینه، تنگی نفس یا احساس تپش قلب پس از واکسیناسیون، فوراً به پزشک مراجعه کنند.

نتایج تحقیقات در انگلیس
حدود یک سوم کسانی که در انگلیس واکسن فایزر و بیو اِن تِک، از واکسن‌های کووید، را دریافت کرده اند نوعی عارضه جانبی را گزارش می‌کنند.

محققان انگلیسی که این گزارش‌ها را جمع آوری کردند دریافتند که هیچ یک از این عوارض جدی نبوده است، به طوری که یک عارضه رایج درد در محل تزریق واکسن است.

کارشناسان می‌گویند که این یافته ها، از حدود ۴۰ هزار نفر که بیشترشان پرسنل بخش بهداشت هستند، برای میلیون‌ها نفری که واکسن را دریافت خواهند کرد اطمینان بخش است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا