وزیر بهداشت: تمام گروه‌های هدف تا اواسط زمستان واکسینه خواهند شد

به گزارش واکسن آنلاین، وزیر بهداشت گفت: ظرفیت تولید واکسن‌های ایرانی و واکسن‌های خارجی در حدی است که کمبودی نخواهیم داشت و تا پایان مرداد همه گروه‌های هدف واکسن زده می‌شوند.

سعید نمکی درباره زمان واکسینه شدن همه افراد افزود: طبق برنامه‌ای که داریم تا اواسط زمستان؛ تمام گروه‌های هدف واکسینه خواهند شد.

وی در پاسخ به این سوال که شیوع کرونا چه زمانی تمام می‌شود، گفت: این موضوع اصلاً قابل پیش‌بینی نیست و هر کس هم که این حرف را می‌زند از جهالت است و از علمش نیست.

دکتر نمکی درباره ظرفیت تولید واکسن افزود: هم واکسن‌های ایرانی و هم واکسن‌های خارجی در حدی است که کمبودی نخواهیم داشت و امیدواریم تا پایان مرداد همه گروه‌های هدف واکسن بزنند و ان شاءالله بعد از آن به بقیه گروه‌ها واکسن می‌زنیم و تا آخر پاییز و اوایل زمستان اکثر جمعیت هدف واکسینه خواهند شد.

وزیر بهداشت درباره واکسن کووبرکت که رهبر انقلاب از آن استفاده کردند هم گفت: اولین واکسن وارداتی را که آوردیم؛ خیلی‌ها آن را نفی کردند و جنبه منفی درست کردند واکسن روسی بود، اما من پسرم را روی صندلی نشان دادم و الان هم حالش خوب است.

وی افزود: واکسن وارداتی را سرباز پسرش را نشاند و واکسن ساخت داخل را هم فرمانده خودش نشست و تزریق کرد. این هم یک قوت قلبی برای مردم بود که بدانند چیزی که برای مردم کوچکترین ضرری داشته باشد؛ هیچ وقت استفاده نخواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا