فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران: اولویت اصلی ما واکسیناسیون جاماندگان ۷۰ سال به بالاست

به گزارش واکسن آنلاین، فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونای در کلانشهر تهران گفت: اولویت اصلی ما مرحله دوم واکسیناسیون افراد ۷۰ سال به بالا و جاماندگان ۷۰ سال به بالاست.

علیرضا زالی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا افزود: در بحث واکسیناسیون تا پرونده افراد ۷۰ سال به بالا بسته نشود واکسیناسیون گروه سنی جدیدی را شروع نخواهیم کرد.

وی گفت: هفته گذشته شاهد افزایش بیماری در جنوب شرق کشور بودیم که این فرآیند از نظر جغرافیایی میزان استان‌های درگیر در حال افزایش است و برخی از استان‌ها نیز قرمز شده اند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران افزود: در تهران نیز هفته گذشته تعداد سرپایی‌های ما افزایش پیدا کرده است و با فاصله کمی اکنون در بحث بستری‌ها این فرآیند افزایش ادامه دارد و با فاصله اندک این افزایش در بحث مرگ و میر خودش را نشان می‌دهد.

زالی ادامه داد: در تهران نیز فیروزکوه و دماوند قرمز شده اند که این زنگ خطری است.

وی در بحث واکسیناسیون نیز گفت: ما در تلاش هستیم در تامین واکسن گروه‌های ۷۰ سال به بالا تمام و کمال واکسینه کنیم و تا این گروه سنی اتمام نرسد سراغ گروه‌های سنی جدید نمی‌رویم که اکنون واکسیناسیون در دو شیفت انجام می‌شود و این گروه سنی اضطراب واکسن نداشته باشند قطعا واکسن شان انجام می‌شود.

زالی افزود: ضمن این که در دز اول هر واکسنی که دریافت کردند دز دوم نیز همان واکسن را می‌زنیم هر چند که افرادی که از برند‌های (مارک‌های) مختلف با پلت فرم‌های یکسان واکسن کرونا دریافت می‌کنند ایمنی بیشتری دارند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران گفت: البته ما جزو ۵ استان برتر جمعیت مسن هستیم و بالاترین درصد بیماران خاص نیز در تهران است که گروه‌های خاص را نیز تزریق می‌کنیم.

وی گفت:‌در بحث واردات واکسن نیز تا آخر هفته اتفاقات خوبی رخ خواهد داد ضمن این که مرحله سوم واکسن پاستور نیز در حال اتمام است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا