تزریق ۹ میلیون دُز واکسن کرونا در ۶ هفته آینده

به گزارش واکسن آنلاین، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تزریق ۹ میلیون دُز واکسن در ۶ هفته آینده خبر داد.

علیرضا رئیسی گفت: از هفته آینده هر هفته یک میلیون و ۷۰۰ هزار دوز واکسن در اختیار نظام سلامت قرار می‌گیرد.

وی افزود: ۸۵ درصد افراد بالای ۷۰ سال کشور، دُز نخست واکسن را دریافت کرده‌اند و اولویت ما تزریق دُز دوم واکسن به این گروه سنی است.

رئیسی گفت: پس از پایان واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال نوبت به سالمندان بالای ۶۵ سال خواهد رسید که یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در این مرحله به مدت یک هفته تا ۱۰ روز واکسن مقابله با کرونا دریافت خواهند کرد.

دکتر رئیسی اضافه کرد: پس از پایان واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ سال نوبت به سالمندان بالای ۶۰ سال کشور خواهد رسید که شامل ۲ میلیون و ۴۶۰ هزار نفر است.

وی ادامه داد: پس از پایان واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال بخش نخست مرحله دوم واکسیناسیون به پایان می‌رسد و بخش دوم آن برای بیماران خاص همچون مبتلایان به هموفیلی، تالاسمی یا بیماران پیوندی واکسن مقابله با کرونا دریافت می‌کنند.

رئیسی گفت: از ابتدای مرداد معلمان و اساتید دانشگاه بر علیه کرونا واکسینه می‌شوند تا امکان بازگشایی مدارس فراهم شود.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا افزود: از آنجا که تاکنون واکسن مقابله با کرونا برای افراد زیر ۱۸ سال در جهان تأیید نشده است واکسیناسیون دانش آموزان در شرایط فعلی منتفی است.

دکتر رئیسی گفت: برای نخستین بار اعلام می‌کند واکسن پاستور در حال آزمایش برای افراد زیر ۱۸ سال است و در صورت تایید نهایی در آزمون‌های بالینی برای دانش آموزان استفاده خواهد شد.

وی یادآور شد: نتایج اولیه استفاده از واکسن پاستور برای افراد زیر ۱۸ سال رضایت بخش بوده است.

دکتر رئیسی درباره بازگشایی مدارس نیز افزود: علاوه بر معلمان رانندگان سرویس‌های مدارس و کارکنان آموزش و پرورش واکسینه می‌شوند، اما باید کلاس‌های درس با استفاده از روش‌هایی همچون کلاس‌های دو نوبتی با تعداد کمتری از دانش‌آموزان و فاصله‌گذاری مناسب برگزار شود.

وی تأکید کرد: همانند زمان شیوع آنفولانزا چنانچه هر دانش آموز بیمار شود نباید به مدرسه بیاید و این جایگزین تعطیلی مدارس می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا