رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام کرد؛ دریافت یک میلیون و ۷۰۰ هزار دز واکسن از هفته آینده

به گزارش واکسن آنلاین، واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: از هفته آینده نزدیک یک میلیون و هفتصد هزار دُز واکسن به صورت هفتگی تحویل می‌گیریم.

محمود واعظی در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران درباره برخی ناهماهنگی‌ها در تزریق دوز دوم واکسن کرونا افزود: خواهش می‌کنم زحمات ۱۶ ماهه‌ای که کادر درمان و مدیران وزارت بهداشت می‌کشند با یک اتفاق زیر سوال نبریم. یک برنامه ریزی خوبی انجام شد، اما یک اتفاقی افتاد که از دست کادر درمان کشور خارج بود. کشوری که قرارداد بسته بودیم در آنجا اتفاقی افتاد که از ما خواهش کردند که دو یا سه هفته صادرات متوقف شود تا آن‌ها واکسیناسیون داخل کشور خود را انجام دهند.

وی گفت: خوشبختانه دو میلیون دز واکسن وارد شد و واکسن داخلی برکت نیز مجوز گرفت و تزریق واکسن پاستور هم از هفته آینده شروع می‌شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: وقتی خبر رسید ما مشکلی برای دز دوم واکسن نداریم، وزارت بهداشت براساس زمانبندی سه هفته قبل شروع کرد به پیامک دادن، وقتی عده‌ای در یک مرکزی شنیدند که در این مرکز می‌توانند بدون نوبت و بدون پیامک واکسن بزنند مراجعه کردند و گرفتاری ایجاد شد.

واعظی گفت: این وظیفه دولت است که به صورت رایگان واکسیناسیون انجام شود و افتخار ما این است که در راستای قولی که به مردم دادیم تلاش کنیم و خوشبختانه در هفته آینده نزدیک یک میلیون و هفتصد هزار دز واکسن دریافت می‌کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا