داستانی بنام واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، ملت همیشه در صحنه در طول هفته‌های گذشته دست از توئیت‌های خودکم‌بینی در مورد واکسن برنداشته و هر چه دلشان خواست گفتند و آخر سر هم شاکی شدند که چرا فلانی، فلان حرف را زده است؛ هر چند حرفش بسیار بی‌جا و نادرست بود. این جماعت مدام سرزمین‌های اشغالی را در چشم ملت می‌کردند که: «ببینید، اسرائیلی‌ها همه واکسن زدند و دیگر هیچ خبری از بیماری در آنجا نیست. البته این مساله در کوتاه‌مدت و به مدت دو سه ماه درست بود، اما الان مشخص شده این خبرها هم نیست.

اما جهت اطلاع این دوستان و حضراتی که شغلشان در غُر زدن است بگویم که با وجود واکسن مورد علاقه آن‌ها در اسرائیل (که همان فایزر باشد) کرونا در سرزمین‌های اشغالی بیداد می‌کند و بار دیگر همه چیز در حال تعطیل شدن است، ماسک اجباری شده و محدودیت‌ها برقرار شده است. آن‌هایی که فکر می‌کردند با دو دوز تزریق واکسن فایزر همه چیز تمام است، بهتر است حال و روز این روزهای سرزمین‌های اشغالی را از نزدیک بررسی کنند.

امروز صبح وزارت بهداشت صهیونیست‌ها اعلام کرد که ابتلای ۲۳۹ نفر به کرونا، آن هم از نوع هندی‌اش ثبت شده و ه همین دلیل کمیسیون کرونا وابسته به کنست این رژیم بار دیگر اجازه لازم را به کمیته مقابله با کرونا در این رژیم داد تا تدابیر ویژه برای مقابله با این ویروس را در پیش بگیرد. البته گسترش دوباره کرونا در سرزمین‌های اشغالی مربوط به امروز یا این هفته نیست و بیش از سه هفته است که محدودیت‌ها دوباره در دستور کار قرار گرفته است.

گروهی دیگر، ترکیه را مثال زدند که ۴۵ میلیون نفر را موفق شده با انواع واکسن‌های وارداتی مایه‌کوبی کند، اما همین جماعت نرفتند و پیگیری کنند که تزریق دوز دوم این واکسن چه شد و آیا ترکیه ۹۰ میلیونی با همین ۴۵ میلیون، کارش به نتیجه رسیده است؟ این‌ها همان کسانی بودند که سال گذشته وقتی قرار شد مرحله تست میدانی برخی از واکسن‌ها در جهان انجام شود، داد و بیداد کردند که مگر ما ایرانی‌ها «موش آزمایشگاهی» هستیم که باید واکسن روی ما تست شود، در حالی که همین ترکیه با بسیاری از کشورها همکاری کرد و «غُرزن‌های» مجازی هم نیامدند و حرفی از موش بودن خودشان نزدند.

حتی اماراتی‌ها و سعودی‌ها هم در این طرح‌ها با سازندگان مشارکت کردند و به همین دلیل در اولویت دریافت واکسن قرار گرفتند. متاسفانه در کشور ما چون حافظه برخی‌ها اندک است و فکر می‌کنند همه مردم فراموش‌کار هستند در حالی که اینگونه نیست. اما بحث دیگر، نگاهی به کشورهایی است که بیشترین دریافت واکسن را داشته‌اند. اگر نگاهی به نقشه‌های تزریق واکسن داشته باشید، متوجه خواهید شد که تولیدکنندگان و سازندگان واکسن بیش از دیگر کشورها موفق به واکسناسیون مردم خود شده‌اند. چین، امریکا، انگلیس و روسیه در صدر دریافت کنندگان واکسن بوده‌اند.

اما نکته دیگر که جماعت همواره «غُر زن» حاضر به پرداختن به آن نیستند، تحریم‌ها و فشار غیرانسانی امریکا برای تحویل ندادن واکسن به ایران است. دیدم یک مدعی که خیلی هم ادعایش می‌شود، نوشته «آن کشورهایی که با دنیا در صلح بودند و تنشی با دیگران نداشتند با استفاده از روابط‌شان بدون آنکه هزینه ساخت واکسن را بدهند، امتیاز تولید آن را گرفتند»! این جماعت همان کسانی هستند که در طول این سال‌ها می‌گفتند ما در سوریه و عراق چه می‌خواهیم و چرا هر چه امریکا، عربستان و اسرائیل می‌گوید را گوش نمی‌کنیم که زندگی راحتی داشته باشیم!!

این جماعت، هیچ وقت نمی‌خواهند اصلی را باور کنند که بر اساس آن دریافت واکسن کرونا شاید برای دو بار نباشد و بلکه نیاز به تزریق سه‌باره یا شاید چهار باره آن باشد! کشوری که ۱۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد باید ۴۰۰ میلیون دوز واکسن وارد کند! آیا سازندگان تعهدی دارند که واکسن همه را تامین کنند و به همه این میزان واکسن بدهند؟ نکته دیگری که باید به آن اشاره کنم، این است که با شکل‌گیری جدید سویه‌های این ویروس تحقیقات برای توسعه واکسنی که این سویه‌های جدید را تحت پوشش قرار بدهد، چگونه می‌شود؟ آیا به این موارد کسی اشاره کرده است؟

این مطلب را نوشتم تا برای کسانی که مدام از خرید واکسن می‌نویسند بگویم که خرید واکسن، خرید باقالی نیست که در بازار ریخته باشد و شما بروید و بخرید، باوجود اینکه پرجمعیت‌ترین کشور دنیا که چین باشد بخش اعظم مردمش را واکسینه کرده، هنوز هم ۲۵درصد مردم دنیا به واکسن دسترسی پیدا نکرده‌اند و کما اینکه تجدید تزریق در کشورهای دارنده واکسن صورت می‌گیرد. به امید خدا در ایران ما هم تا پایان شهریورماه، بیش از ۵۰ میلیون دوز واکسن تزریق خواهد شد و تا آخر مهرماه، از بسیاری از کشورهای جهان پیش خواهیم افتاد. آیا این جماعت آن موقع هم هستند؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا