شهردار تهران: کارکنان شهرداری واکسن ایرانی «برکت» می‌زنند

به گزارش واکسن آنلاین، پیروز حناچی در حاشیه آیین افتتاح و بهره برداری از مرکز جامع تخصصی طب کار در جمع خبرنگاران گفت: خانواده شهرداری تهران در مقیاس جغرافیایی یکی از بزرگ‌ترین خانواده‌های دستگاه‌های دولتی کشور است. دستگاه‌های بزرگتر نیز وجود دارند، ولی در مقیاس استان نیستند و در مقیاس کشوری هستند.

او ادامه داد: اگر این خانواده ۵۷ هزار نفری را با خانواده هایشان در نظر بگیریم، یک مجموعه ۲۰۰ هزار نفری خواهد بود و اگر مجموعه‌ای که با شهرداری همکاری می‌کنند اضافه کنیم، علاوه بر ۵۷ هزار نفر به جمعیتی بالغ بر بالای ۱۰۰ هزار نفر می‌رسیم.

حناچی بیان کرد: طبیعتا رسیدگی به کارکنان شهرداری که ارتباط مستقیمی با خدمات شهر تهران دارند و رسیدگی به خانواده‌های آن‌ها جزو اولویت‌های شهرداری است.

او افزود: این مرکز دو هدف عمده را تعقیب می‌کند یکی سلامت کارکنان و دیگری سلامت محیط کار آن‌ها است که در حین فعالیت‌ها و انجام خدمات مورد ارزیابی قرار گیرند.

شهردار تهران گفت: امروز آزمایشگاهی افتتاح شد برای کنترل کیفیت خدماتی که شهرداری در محیط‌های عمومی ارائه می‌کند. مانند پارک‌ها و رستوران ها‌ی عمومی که تحت مدیریت شهرداری تهران هستند.

او گفت: طبق آمار‌ها حدود ۱.۵ حادثه در هر هزار نفر در ایران داریم. علاوه بر اینکه باید این رقم را کاهش دهیم، باید آن را کنترل هم بکنیم. این آمار در دنیا، آمار نسبتا بالایی است. ۲.۳ میلیون نفر در سال در اثر حادثه در محیط‌های کاری فوت می‌کنند.

حناچی گفت: کنترل و اجرای شرایط ایمنی در محیط‌های کاری می‌تواند این میزان تلفات را کاهش دهد و معمولا در شرایط بحران، آمار‌ها نشان می‌دهد هر یک دلاری که پیش از حوادث هزینه می‌شود، معادل ۱۰۰ دلاری است که بعد از حادثه برای جبران خسارات صرف می‌شود.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تصمیمات شهرداری تهران برای واکسیناسیون کارکنان شهرداری اعم از رانندگان حمل و نقل عمومی چیست گفت: در آخرین جلسه‌ای که با رئیس جمهور داشتیم این مسئله را تقاضا کردیم و ایشان هم پذیرفتند و واکسیناسیون در اولویت قرار گرفته است و فکر می‌کنم به زودی اقدامات مربوط به آن آغاز می‌شود.

شهردار تهران گفت: با مذاکراتی که با مجموعه برکت انجام می‌دهیم، درصدد هستیم برای کل خانواده شهرداری تهران واکسن ایرانی را هم تهیه کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا