علیرضا زالی

رونمایی از پلتفرم‌های ساخت واکسن کرونا در روز‌های آینده

به گزارش واکسن آنلاین، علیرضا زالی امروز در رزمایش شهید سلیمانی با عنوان کنترل همه گیری کرونا در محله مشیریه تهران گفت: آزمایش واکسن تولید داخلی کرونا که دیروز صورت گرفت، سرآغاز تولید تعداد زیادی از انواع واکسن‌های کرونا در کشور خواهد بود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اضافه کرد: در روز‌های پیش رو فناوری ساخت واکسن کرونا با پلتفرم‌های دی. ان.‌ای و آر. ان. ای، پروتئین ساب یونیت و نوترکیب که در موسسه‌های علمی و با سابقه کشور به مرحله انسانی نزدیک شده است، به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر زالی با بیان اینکه ساخت واکسن چندین بال علمی دارد که هم اکنون در کشور در مرحله اجراست، افزود: ساخت و تولید این واکسن‌ها نشان می‌دهد که کشورمان در حوزه تولید داخلی واکسن با سرعت به سمت جلو در حرکت است، اما از آنجایی که جمعیت کشورمان زیاد و فرایند ساخت واکسن‌ها زمان بر است از دولت می‌خواهیم، واردات واکسن‌های کرونا را سرعت بخشد تا به گروه‌های پرخطر و اولویت دار، تزریق شود.

وی تصریح کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا به خاطر پیچیدگی این ویروس بسیاری از شرکت‌های واکسن ساز دنیا اقدام به ساخت واکسن کردند که ۱۵۶ شرکت بزرگ علمی و تحقیقاتی جهان که سابقه واکسن سازی داشتند وارد عمل شدند و تنها ۱۰ درصد از این شرکت‌ها توانستند به مراحل بعدی ساخت واکسن برسند و کشور ما با وجود دانش علمی بالا در این زمینه موفق عمل کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا