انتقاد از عملکرد دولت فرانسه در مورد واکسیناسیون کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، دولت فرانسه روز گذشته در حالی با انتقادهایی در این رابطه روبرو شد که چند روز پیش از پیوستن به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا در واکسیناسیون مردم این کشور خبر داده بود. گزارش شده است که دولت فرانسه در مسیر اقدامات اولیه‌اش برای واکسن زدن بر افراد مسن در آسایشگاهها و خانه های سالمندان متمرکز شد. اما در سه روز اول این اقدامات کمتر از ۱۰۰ نفر واکسینه شدن این در حالی است که این آمار در آلمان حدود ۴۳ هزار نفر بوده است.

به همین دلیل شک و شبهاتی در مورد رویکرد محتاطاته و همراه با ابهام دولت فرانسه نسبت به واکسناسیون مردم این کشور ایجاد شده است.

اکسل کان یک متخصص امور ژنتیک که هدایت “اتحادیه ملی علیه سرطان” را بر عهده دارد، در این زمینه گفت: استراتژی دولت فرانسه متناسب با اوضاع بسیار خطرناک این کشور نیست.

وی افزود: لازم است از مردم فرانسه و آنهایی که آسبیب پذیر هستند، حفاظت شود. “فیلیپ ژووین” رئیس خدمات اضطراری در یکی از بیمارستان های پاریس نیز گفت: به نظر می رسد که هیچ استراتژی ملی در فرانسه مربوط به فرآیند واکسن زدن افراد وجود ندارد.

تاکنون بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در سراسر فرانسه به کرونا مبتلا شده اند که نزدیک به ۶۴ هزار و ۵۰۰ نفر نیز براثر این بیمار فوت کرده اند.

این در حالی است که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه هم زمان با نگرانی در باره افزایش ابتلا به بیماری کووید -۱۹، در دیدار اخیرش با شورای بهداشت این کشور، اعمال دور سوم محدودیت های قرنطینه را بررسی کرد.

با وجود کاهش محدودیت های قرنطینه دوم در فرانسه از ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر ماه) و آغاز واکسیناسیون سراسری به همراه دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، میانگین روزانه مبتلایان به پائین تر از پنج هزار مورد تعیین شده توسط دولت، کاهش نیافته است.

زیان های برخی استان های فرانسه به ویژه در شرق این کشور، بیشتر از دیگر بخش ها بوده است و دولت فرانسه که تصور نمی شود تا پس از تعطیلات سال نو، تصمیم تازه ای در باره ازسرگیری قرنطینه بگیرد، ممکن است به اجرای محدودیت های محلی به جای سراسری، روی آورد.

مقامات فرانسه چند روز پیش شناسایی نخستین مورد ابتلا به گونه تازه این ویروس با سرعت انتشار و سرایت بالا را که در انگلیس پدیدار شده است را تائید کردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا