سخنگوی سازمان غذا و دارو خبر داد: تولید مشترک واکسن ایران و کوبا

به گزارش واکسن آنلاین، کیانوش جهانپور پس از جلسه برگزاری کمیته مشورتی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که با حضور وزیر بهداشت و وزیر کشور در محل وزارتخانه برگزار شد گفت: همان طور که وزیر بهداشت بار‌ها اعلام فرموده اند، موضوع تأمین واکسن کرونا از ۴ مسیر خرید مستقیم، خرید از سبد کواکس، تولید مشترک و تولید داخل دنبال می‌کنیم.

جهانپور افزود: شرط ایران برای هر گونه تولید مشترک واکسن کرونا، همکاری مشترک و انتقال فناوری بوده است که تاکنون همانگونه که سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرده است در ادامه همکاری و پلتفرم مشترک قبلی، کشور کوبا اقدامات لازم را در این زمینه انجام داده است و طرح تولید مشترک واکسن کرونا با یکی از موسسات پرسابقه واکسن سازی در کوبا هم دنبال می‌شود.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: در حال حاضر واکسن کرونای تولید ایران و کوبا در فاز ۲ انسانی در کشور کوبا تحت نظارت و با همکاری انستیتو پاستور ایران انجام می‌شود.

جهانپور گفت: با طراحی قبلی طبق وعده روز گذشته رئیس انستیتو پاستور ایران در بهمن و اسفند مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کرونای تولید مشترک روی ۵۰ هزار نفر در کشور انجام خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا